Ramat Gan - Israel

+972 (03) 790-1700

London - United Kingdom

+44 20 8089 7891

Paris - France

+33 7 55 54 86 87

Istanbul - Turkey

+90 212 401 29 92

New York City - United States

Moscow - Russia

Yayıncıya Genel Bakış – Senaryo

Brian Blondy, May 22, 2018

 

Genel Bakış

Total Media, dünya çapındaki yayıncılara ve reklamverenlere; reklam teknolojileri, para kazanma (monitizasyon) çözümleri ve katma değerli hizmetler sunan global bir dijital çözümler sağlayıcısıdır. Yayıncı taraflı reklam teknolojilerindeki uzmanlığı ile Total Media; Google Sertifikalı Yayıncılık Ortağı olarak resmen tanındı ve DFP Premium, DFP Small Business ve DoubleClick AdX sistemlerindeki optimizasyonlarından ötürü 10 yılı aşkın bir süredir resmi bir Google DoubleClick ortağıdır.

 

Yayıncıya Genel Bakış

2016 yılında Total Media, etkileyici bir şekilde büyüyen fakat o sıralarda para kazanabilecek kadar yeterli artan trafiğe sahip olmayan, Avrupa’daki bir yayıncı ile çalışmaya başladı.

 

Senaryo

İçeriklerini benzer demografi ve odağa sahip reklamverenler ile etkin bir şekilde eşleştirebilecekleri bir website deneyimi yaratabilmek için; farklı birçok reklamvereni hariç tutmayı tercih ettiklerinden dolayı siteleri kaliteli reklamdan yoksundu.

 

Tercih Edilen Anlaşmalar (Preferred Deals) – Sonuçları

1 Ağustos 2016’da, tercih edilen anlaşma (preferred deal) ve yeni reklam birimlerini websitesine tanıtmamızla birlikte sitenin sonuçları öncekine oranla oldukça tatmin edici hale geldi. Reklam talepleri ve eşleşmelerindeki artış; sonucunda yayıncı için ek fırsatlar ve gelir getirmiş olan ve tercih edilen anlaşma (preferred deal) için oluşturulan yeni bir reklam biriminin tanıtımı sayesinde gerçekleşti.

Websitesinin, tercih edilen anlaşma (preferred deal) ve yeni reklam birimi yerleşimi sayesinde oluşan reklam talepleri, aylık gelir ve ortalama reklam eCPM’lerinde kayda değer ölçüde bir büyüme yaşamasından inanılmaz derece memnunduk.

 

Sonuç

En başlarda, yayıncılar için bulunan birçok ilgi çekici opsiyonun yanında bir bilinmezliğe atlıyormuş gibi hissedebilirsiniz; websitenize yeni para kazanma (monitizasyon) çözümleri eklemenin dolambaçsız ve basit bir süreç olmadığını kesinlikle anlıyoruz.

Yine de, ileri tuşuna basmaya çekinmemeli ve aylık gelirinizi geliştirmek için elinizden geleni yapmalısınız. Websiteniz bir para kazanma (monitizasyon) aracı olmalı; aylık gelirinizi büyütmede yol boyunca size yardımcı olmak için buradayız.

Total Media websitenize, tüm bu etkili para kazanma (monitizasyon) akışlarını eklemesinde yardımcı olabilir ve sonrasında gelen tüm kompleks optimizasyonların üstesinden gelebilir.

Umarız ki bu makale size, websitenizden para kazanma (monitizasyon) stratejilerinin kısa vadede nasıl optimize edilebileceğini ve geliştirilebileceğini daha iyi anlamanızda yardımcı olmuştur. Daha detaylı bilgi edinmek için, lütfen bizimle buradan iletişime geçmekten çekinmeyin.