Ramat Gan - Israel

+972 (03) 790-1700

London - United Kingdom

+44 20 8089 7891

Paris - France

+33 7 55 54 86 87

Istanbul - Turkey

+90 212 401 29 92

New York City - United States

Moscow - Russia

Outcome Based Buying ile Performansınızı Arttırın!

Brian Blondy, June 25, 2020

Outcome Based Buying ile Performansınızı Arttırın!Birkaç ay önce click ve action performanslarını iyileştirme ihtiyacıyla birlikte Google, DV360’da “click” bazlı satın alım yapılabilen Outcome-Based Buying’i tanıttı. Bu özellik sayesinde, gösterimler yerine tıklamalar için ödeme yapabilirsiniz. Display & Video 360’ta, kampanyaların genel performansını artırmak için kampanyanızın faturalandırılabilir sonucunu (billable outcome) değiştirebilirsiniz. Gösterimlerden (tıklamalar gibi) başka bir sonuç için ödeme yaptığınızda, sizin için önemli olmayan metrikleri analiz etmek için daha az zaman harcarsınız (örneğin, sizin için sadece tıklama değerleri önemliyse gösterim verileriyle uğraşmayı bırakın). Tercih ettiğiniz sonuca götürmeyen gösterimler için ödeme riskini de önemiş olursunuz.Peki Nasıl Çalışıyor ?Öncelikle; Partner seviyesindeki özellikler bölümünden OBB özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Sonrasında ise; bir IO oluşturun ve focus goal’unuzu seçin. Örneğin: CPA. Ve son olarak; ödeme seçeneğinizi seçin. Bunun için “what would you like to pay for?” kısmında Click seçeneğini seçebilirsiniz.

Önemli İpucu! Eğer kampanyanızı CPA bazlı olarak tam randımanlı çalıştırmak istiyorsanız, LI’larınıza Conversion tracking kodlarını eşleştirmeyi unutmamalısınız. Click ödemesi hakkında bilgi Click için ödeme yapmak üzere bir kampanya siparişi belirlediğinizde, performansı optimize etmek için kampanyanın verileri Google ile paylaşılır.
Click buying yalnızca CPA bidding stratejileri olan Display LI’larda kullanılabilir. LI başına hedef teklif verme hedefleri belirleyebilirsiniz. CPA’inizi buna göre ayarlamayı unutmayın.
Display & Video 360 raporunda Post-Click Conversion sayısı Total Conversion rakamına eşit olacaktır (çünkü Conversion artık sadece clickten geliyor olacak). Post-View Conversion Sayısı sıfır olacaktır.
Campaign Manager’da Post-View Conversion bildirmeye devam edilecektir.
Bu kısmı not edin Impression’a bağlı olmadığında impression’a dayanan özellikler, impression based bütçeler, faturalandırılamayan CPM ücretleri, gösterimlere ilişkin attribbution modeller ve ortalama CPM kısıtlamaları dahil olmak üzere desteklenmez.
Ve ayrıca aşağıdakiler de desteklenmemektedir:
Non-clickable reklamlar,
3rd Party Hosted creative,
Video, YouTube, ve native envanter,
Deal envanteri,
Third party hedefleme.
Yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen bizimle iletişime geçin.