Ramat Gan - Israel

+972 (03) 790-1700

London - United Kingdom

+44 20 8089 7891

Paris - France

+33 7 55 54 86 87

Istanbul - Turkey

+90 212 401 29 92

New York City - United States

Moscow - Russia

Çift tıklama Teklif Müdürü 101

Brian Blondy, April 27, 2018

Giriş

Dijital pazarlama aktivitelerini genişletmek ve güçlendirmek isteyen bir firma veya ajanssanız; DoubleClick Bid Manager, pazarlamacılar için bulunan dünyanın en seçkin Demand Side Platform’u (DSP), gözünüze kestirebileceğiniz en mükemmel seçenek.

DBM, medya alıcılarına, tüm kanallar ve formatlar üzerinden programatik medya satın almadaki premium envanter görüşünü sunar.

Bu yazıda, DBM’in, pazarlamacılara olan temel avantajlarını, programatik reklam satın almayı ne kadar basitleştirdiğini ve daha sonra da reklam kampanyası değerlendirmesini işleyeceğiz.

 

DoubleClick Bid Manager Nedir?

DoubleClick Bid Manager; ajansların, işlem masalarının ve reklamverenlerin, dünyanın en ayrıcalıklı görüntülü, video, yerel ve mobil envanter koleksiyonuna gerçek zamanlı erişmelerini sağlayan, Google’ın talep yönlü platformudur.

Çoğu kez, pazarlamacıların programatik reklam portföyündeki en etkili çözüm olduğu iddia edilen DBM; programatik reklam kampanyalarını başlatmak için teklif vermenin, hedeflemenin ve optimizasyonun mümkün olan en yüksek seviyelerine ulaşmada medya alıcılarına en iyi fırsatı sağlar. Aşağıda da açıkladığımız gibi reklamverenler, programatik satın alma opsiyonlarının tümünü DBM üzerinden düzenleme ve hizalama imkanına sahiptir.

 

 

DoubleClick Bid Manager’ın  Pazarlamacılar İçin Temel Özellikleri Neleredir?

Hedefleme

 • 100’ün üzerinde Ad Exchange envanteri ile entegredir ve yaklaşık 1 milyar websitesini kapsar
 • Bütün mecralar üzerinden reklam verme (Masaüstü, Mobil, Tablet)
 • Elit Tekliflendirme Teknolojisi – Google’ın verilerini kullanarak mevcut ve arzu ettiğiniz müşterilerinizi; belirli demografik, ilgi alanı ve satın alma eğilimine göre tespit edin ve hedefleyin. Ek olarak pazarlamacılar kullanıcıları; cihaz farkındalıklı etiketler, HTML5 yardımı ve mobil hedefleme ile arayıp bulabilirler
 • Gelişmiş Hedefleme Becerileri – Google’ın verilerini kullanarak mevcut ve arzu ettiğiniz müşterilerinizi; belirli demografik, ilgi alanı ve satın alma eğilimlerine göre tespit edin ve hedefleyin.
 • Mevcut pazarlama listenizden kullanıcılara erişme becerisi

 

Satın Alma Seçenekleri

 • “Hepsi Bir Arada” Çözüm – Pazarlamacılar, programatik satın alma için; garantili programatik, doğrudan anlaşmalar ve açık borsa (open exchange) dahil çeşitli opsiyonlar arasından seçim yapabilirler.
 • DoubleClick Bid Manager arayüzü, pazarlamacılara; platform arayüzünden premium reklam planlama, arama ve satın alma imkanı sunar
 • Premium video envanteri – DBM’in premium video pazarı olan Google Partner Select aracılığıyla, YouTube ve TV reklamlarınızı markanız için güvenli video envanterinden satın alın.
 • Basitleştirilmiş Satın Alma Süreci – DoubleClick Bid Manager pazarlamacılara, kampanyalarının tümünü DBM çatısı altında, masaüstü, mobil ve video üzerinden oluşturma, yürütme ve ölçümleme olanağı sağlar

Raporlama ve Optimizasyon

 • Bir kampanyanın temel metriklerini görebilmek için 35’ten fazla boyutun ve 50 metriğin tam raporlamasını alın
 • Huni Analytics Ölçümlemesi – Kampanyalarınızın doğru hedef kitlelerine ulaştığını ve satın almaya dönüştüğünü incelemek için tüm gerçek zamanlı analitik verilerini derinlemesine inceleyin
 • Kusursuz Kampanya Yönetimi  – Belirli kampanya hedeflerinize ulaşmanız adına tekliflerinizi ayarlamak ve onları optimize etmek için Google’ın gelişmiş algoritmalarını kullanarak kampanyalarınızı geliştirin ve yönetin
 • DBM reklamverenlere, reklam kampanyasından kaynaklanan gösterim sayılarını, reklam tıklamaları ve belirli website dönüşümlerini izleme imkanı tanır

DoubleClick ile Birleşik Bir Platform

 • Hedef kullanıcılarınızı DBM üzerinden hedeflemek ve denetlemek için çerez ve projektörlerinizi kullanın
 • DBM tarafından oluşturulan veri, DoubleClick satın alma tarafı üzerinden kullanılabilir ve denetlenebilir

Doğrulama

 • Google DoubleClick Verification, reklamverenlere dolandırıcılığa karşı koruma sağlar.

 

Sonuç

Mesajınızı iletmek için dünyanın en premium çözümünün bir parçası olun. DBM size, programatik reklam kampanyalarınıza mümkün olan en yüksek seviyede teklif vermeye, hedeflemeye ve optimizasyona ulaşmanız için en iyi fırsatı sağlar.

Resmi bir DoubleClick Sertifikalı Pazarlama Ortağı olarak Total Media, birçok Doubleclick platformunda farklı entegrasyon seçenekleri ile çalışma üzerine zengin bir geçmişe sahiptir. 2009 yılından beri Google DoubleClick’in katma değerli resmi iş ortağı ve 11 yıldır DoubleClick iş ortağı olarak hem satın alma hem de yayıncı tarafı platformlarda uzmanlaştık.

 

Firmanız öncü programatik fırsatlarını arıyorsa, size DoubleClick Bid Manager’ı nasıl kullanmaya başlayacağınız hakkında bilgi  sağlamaktan mutluluk duyarız.