Ramat Gan - Israel

+972 (03) 790-1700

London - United Kingdom

+44 20 8089 7891

Paris - France

+33 7 55 54 86 87

Istanbul - Turkey

+90 212 401 29 92

New York City - United States

Moscow - Russia

Display & Video 360’ta Yeni TV Çözümleri Görücüye Çıkıyor

Brian Blondy, November 18, 2019

Google, çevrimiçi dünyaya bağlı TV ekosistemine katılarak programatik dünyayı geliştirmek için büyük adımlar atıyor.

Google ve talep yönlü platformu Display & Video 360, TV tüketicilerinin internete bağlı TV ekosistemindeki verilerini ve gizliliklerini nasıl kontrol edebileceklerini tanımlamaya çalışmanın yanı sıra, programlı olarak satın almak için daha fazla bağlı TV envanteri üretmeye başladığını duyurdu.

Google, internete bağlantılı TV’lerin programatik reklamcılıkta bir sonraki sınır ve büyümeye devam edecek olan yeni bir alan olmasını öngörüyor.

Google, geçtiğimiz on iki ay içinde, Display & Video 360’a bağlı TV kampanyaları yayınlayan reklamverenlerin sayısının 2018’den 2019’a yüzde 137 arttığını açıkladı. Ve 2019’un ikinci çeyreğinden itibaren, Google, Display & Video 360 kullanan reklamverenlerin kullanımına daha fazla bağlı TV reklam alanı oluşturdu.

İşte Google’ın son zamanlarda kullanıcı gizliliği, doğrusal TV yetenekleri ve pazarlamacılar için dijital ve TV satın alma deneyimini nasıl birleştirmeyi planladığının açıklaması.

Gizlilik – Mevcut

IAB Tech Lab OTT Teknik Çalışma Grubu ile ortaklık kuran Google, yüksek kaliteli ve kullanıcı odaklı internete bağlı TV deneyimleri oluşturmak için tasarlanan yeni endüstri standartlarının geliştirilmesine yardımcı oldu.

Display & Video 360, Çalışma Grubu’nun, reklamverenlerin hedef kitleye ulaşmalarını ve kampanyalarını aynı anda kullanıcılara şeffaflık, veri koruma ve reklam ayarı seçimi yapmayı olanaklı kılacak şekilde ölçmelerini sağlayan Reklamcılık için Tanımlayıcı (IFA) kurallarını destekler. 

  • Yeni IFA standartları, pazarlamacılara sıklığı yönetme, erişimi ölçme ve akıllı kitle segmentasyon stratejileri geliştirme becerisi sağlar.
  • Son kullanıcılar verinin nasıl kullanıldığına ilişkin açık seçimlere sahiptir (toplanan verileri sıfırlama, tamamen ilgi alanına dayalı reklamcılıktan vazgeçme).
  • IFA standartları, TV üreticisi Roku ve ölçüm satıcısı Nielson tarafından da kabul edilmiştir.

Doğrusal TV – 2019 Sohbaharı

Display & Video 360’ın yeni doğrusal TV yetenekleri, WideOrbit (ağ iştirakleri) ortaklığıyla ulusal yayın ağlarında ve yerel TV istasyonlarında reklam alanlarının satın alınmasına izin vererek geleneksel TV izleyicilerine erişimi genişletiyor. Yakında, pazarlamacılar clypd aracılığıyla birinci sınıf ulusal yayınlara ve kablolu kanallara erişebilecekler.

Display & Video 360’ta, pazarlamacılar ayrıntılı kampanya parametreleri ayarlayabilir:

  • Coğrafya, Zaman, Tür veya TV ağına göre kullanıcı hedefleme
  • Bütçeleri yönetme, optimize etme ve ulaşma

Medya Alıcılar için Konsolide TV Alımı – 2019 Sohbaharı

TV ve dijital medya satın alma arasında güçlü bir işbirliği kurmak için Display & Video 360, pazarlamacıların geleneksel TV ile birlikte tek bir TV kampanya siparişi altında tek bir yerden bağlı TV satın almalarını sağlayan konsolide TV iş akışı içerecektir.