Ramat Gan - Israel

+972 (03) 790-1700

London - United Kingdom

+44 20 8089 7891

Paris - France

+33 7 55 54 86 87

Istanbul - Turkey

+90 212 401 29 92

New York City - United States

Moscow - Russia

Display & Video 360’ta Yeni Etkileşimli Reklam Dönemi Başlıyor

Brian Blondy, November 9, 2019

Display & Video 360‘ta, reklamverenlerin tüketicilere daha etkileşimli ve dinamik reklam deneyimleri sunmalarını sağlayan yeni görüntülü reklam biçimleri tanıtıldı.

2019’un başlarında piyasaya sürülen Swirl ve Görüntülü Reklamlara sahip YouTube Canlı Yayınları pazarlamacılara ve tüketicilere çoklu format ve ekranlarda etkileyici işlevsellik ve değer katmaktadır.

Display & Video 360’ta büyüleyici reklamlar oluşturmanın iki yeni yolu ile pazarlamacılar artık markalarını ve ürünlerini tüketiciler için daha önce platformda mümkün olmayan benzersiz yöntemlerle sergileyebilecekler.

Swirl – Immersive 3D Display Ads

Swirl mobil web için tasarlanmış yepyeni sürükleyici ekran formatıdır. 3D teknolojisi kullanılarak oluşturulmuş D&V360’ın en yeni etkileşimli reklamı, kullanıcının parmağını kaydırarak nesneyi 3D olarak döndürüp bir nesnenin/ürünün her açısını keşfetmesini sağlar. Nesneyi istenilen yöne döndürerek ve yakınlaştırıp uzaklaştırarak, kullanıcılara nesne sanki önlerindeymiş gibi doğrudan etkileşime giriyorlarmış hissini veriyor.

Ad example is courtesy of Google

Hâlihazırda 3D varlıkları olan pazarlamacılar, Google Web Developer üzerindeki 3D/Swirl bileşenini kullanarak reklam ürünlerini Swirl’de uygulamaya başlayabilirler. Google, 3D platformu olan Poly’de etkileşimli görüntülü reklamlarda sunulacak yüksek kaliteli reklam öğelerini düzenleme, yapılandırma ve yayınlama olanağı sağlayan yeni bir düzenleme platformu hayata geçirileceğini duyurdu.

Görüntülü Reklamlara sahip YouTube Canlı Yayınları

YouTube’da canlı yayın akışı dünya genelinde popülaritesini artırmaya devam ederken, birçok marka da hem sponsorluklar aracılığıyla canlı yayın içeriklerine yatırım yapıyor hem de kendi marklarının yer aldığı içeriklerini üretiyor.

Display & Video 360’ın yeni canlı yayın formatı, pazarlamacıların YouTube görüntülü reklamlara sahip canlı içeriklerini ekranlarda ve cihazlarda yayınlamasını sağlıyor.

Başlamak için, pazarlamacılar Google Web Developer platformundaki yeni bir şablonun yanı sıra mevcut YouTube canlı yayın kampanyalarından var olan varlıkları dönüştürmek için Google Web Developer’ı kullanmalıdır.

Kullanıcılar canlı akış için ön izleme yapabilir, tam akışı izleyebilir ve ardından hazır olduklarında çıkış yaparak içerikle nasıl ve ne zaman etkileşime girileceğini tam olarak kontrol edebilir. 

Canlı yayın formatını kullanarak, canlı yayın izleyicileri, yerleşik YouTube oynatıcı kontrollerini kullanarak video ile etkileşime girebilir. 

Display & Video 360’a Başlamak mı İstiyorsunuz?

Display & Video 360 kullanmaya başlamak istiyor fakat nasıl başlayacağınızdan ve Display & Video 360’ı en iyi şekilde nasıl kullanacağınızdan emin değilseniz, süreç boyunca her konuda size yardımcı olabiliriz.