Ramat Gan - Israel

+972 (03) 790-1700

London - United Kingdom

+44 20 8089 7891

Paris - France

+33 7 55 54 86 87

Istanbul - Turkey

+90 212 401 29 92

New York City - United States

Moscow - Russia

COVID-19 Sırasında DV360’ta Medya Satın Alma Stratejinizi Nasıl Ayarlayabilirsiniz – Bölüm 4

Brian Blondy, July 30, 2020

Bu, COVID-19 sırasında DV360 medya satın alma stratejinizi ayarlamaya odaklanan serinin 4. Bölümüdür. Daha önce, kimlerin yeni hedef kitleler olabileceğini nasıl analiz edeceğinizi ve markanızın görünürlüğünü ve kitlelere mesajlarını nasıl kontrol edeceğinizi tartışmıştık. You can read post 1 here and post 2 here, and post 3 here.

DV360 Kullanan Reklamverenler için Taktikler ve En İyi Uygulamalar

Daha önce küresel eğilimleri ve COVID-19 nedeniyle online advertising endüstrisindeki mevcut yeni gerçekleri inceledikten sonra. Bu bölüm, son üç gönderide sunduğumuz metodolojileri bir araya getirecek ve DV360 kampanyalarınızı geliştirmek için öğrendiklerinizi nasıl uygulayacağınızı gösterecek. İlk ve en önemli adım, taktiklerinizi iki kategoriye ayırmaktır – devam eden aktiviteler ve yeni aktiviteler. Bunu yapmak için, performans ipuçları ve marka güvenliği arasında bir karışım öneriyoruz.

  • DV360 için devam eden kampanyalar için taktikler
  • Tüm aktif Insertion Order (“IO”) ve Line Item (“LI”) dahil olmak üzere hangi kampanyaların, bunları yapmanıza ve duraklatmanıza ve harcama israfını önlemenize olanak sağlamak için düşük performans gösterdiğini daha iyi anlamak için kampanyalarınızı “Çevrimdışı” raporları kullanarak analiz edin.

Bu dönemde yalnızca en iyi performans gösteren kampanyaları AKTİF bırakmanızı öneririz. (Hangi kampanyaları duraklatacağınızdan emin değilseniz, daha fazla yardım için lütfen hesap yöneticinizle iletişime geçin.)

  • Aktif kampanyalarınızın görsel mesajlarını değerlendirmek için biraz zaman ayırın.
  • Şirket olarak uygun olmayan veya temel değerlerinizi yansıtmayan mesajlar olup olmadığını kendinize sorun.

Bu reklam, COVID -19 sırasında küresel seyahat kısıtlamaları nedeniyle çok yanlış olarak algılanabilir. Paris bugünlerde karantina için en iyi yer olmayabilir.

Uzak destinasyonlarda otel odaları için kampanyalar yürütmek, dünyanın büyük bir kısmının seyahat için ülkelerinden ayrılamadığı bu günlerde muhtemelen en iyi bütçe kullanımı değildir. Markanızın sorunlu içeriğin yanında görünmemesini sağlamak ve korumak esastır.     Markanızla alakalı olmayan tüm kategorileri IO seviyesinde manuel olarak seçmenizi öneririz. Ek olarak, Display & Video 360 listelerinize negatif anahtar kelimeler belirlemek ve eklemek, tartışmalı konuların yanında bulunan yerleşimlerden kaçınırken markanızı güvende tutmanın başka bir yoludur.  

Bunu nasıl yapacaksınız ?

Advertiser level > “Resources” > “Channels & Keywords” > “Negative Keyword List” (aşağıda görüldüğü gibi);   Listeyi oluşturduktan sonra, onu IO seviyesinde hedeflemenizi öneririz. (Target > Content > Keywords)   If yHalihazırda kampanyalar yürütüyorsanız ve yeterli veri elde ettiyseniz (bu, genellikle en az 10-20 dönüşümle birlikte iki hafta sürmektedir), en iyi performans gösteren LI’larınız ve IO’larınız için “Automated bidding” ye geçmenizi öneririz. Buradaki fikir, kampanyalarınızı gerçek zamanlı olarak farklı pazar eğilimlerine ve dalgalanmalara uyum sağlayacak kadar esnek hale getirme yeteneğine sahip olmaktır.

Line Items:

Insertion Orders: 

Her strateji belirli bir kampanyanın belirli özellikleriyle ilgili olduğundan, kampanyalarınız için otomatik teklif verme taktiklerinizi en üst düzeye çıkarmak için mevcut en uygun seçeneklerin tümünü tartışmak için lütfen Total Media’daki iletişim noktasına ulaşmaktan çekinmeyin. Şimdi her zamankinden daha fazla, bütçelerinizi düşünmeden ve yayına girmeden önce CPM fiyatlarını ve kampanya hedefleme potansiyelinizi keşfetmenizi öneririz.  

Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Campaign veya IO seviyesinde: Biçimler, coğrafi ve farklı hedeflemeler ekledikten sonra planı kolayca gerçek bir IO’ya dönüştürebilirsiniz. Diğer bir öneri de, mevcut olan yeni ve yükselen trend fırsatlarına dayalı olarak yeni kitlelere yeni marka farkındalığı kampanyaları yaymaktır.  

Audiences  

Reklam vermenin yeni yollarını kullanma fırsatlarını değerlendirmek, geçmişte kullanmayı düşünmediğiniz yeni kitleler için yeni atıflar keşfetmenizi sağlayacaktır, bunun akabinde de etkileşim kurmayı düşünmelisiniz. Bu tavsiyeyi almaya karar verirseniz, daha sonra yeniden pazarlayabileceğiniz ve yeniden etkileşim kurabileceğiniz yeni ve ilgili kitlelere ulaşmak için güçlü fırsatlar yaratabilirsiniz. Audiences sekmesindeki geliştirmeleri kullanarak, markanızla alakalı Audience kitleleri oluşturun, sonra bu kitlelere re-marketing yapın ve potansiyel kitlenizi tamamen genişletin! Here’s how to do it > New funnels, New Formats, New content targeted > New audience >  Remarket later & expand your potential audience altogether!  

Sonuç

Bir pazarlamacı olarak, bugün dünyanın tüm kapsamını, özellikle de COVID-19’un gelişiyle ortaya çıkan yeni trendleri anlamak çok önemlidir. Sürekli olarak yeni çekirdek kitleleri anlamayı ve bulmayı hedefleyen tavrına sahip olmanın günümüzde başarının kritik kaldıraçlarından biri olduğuna inanıyoruz. Çevik ve yeni fırsatlara adapte olmak, şirketinizin ileride daha iyi performans göstermesini sağlayacaktır. Bu dönemde markanızın reklamlarını nasıl geliştireceğinizi daha iyi anlamak için artık bir temele sahip olduğunuzu umuyoruz. Mevcut kesinlikten daha fazla belirsizlikle, COVID-19 endüstrileri, günlük rutinleri, petrol fiyatlarını, medya fiyatlarını, siyaseti (ulusal ve uluslararası) değiştirme gücüne sahip bir kasırgadır. Mevcut ve gelecekteki reklam görsellerinizi ve medya planlarınızı devam eden trendlere göre yeniden değerlendirmek için önümüzdeki haftalarda biraz zaman ayırmayı hedefleyin. Yardıma ihtiyacınız varsa, bize ulaşabilir, kampanyalarınız inceleyebilir ve potansiyel olarak size DV360’ın kullanımızın genişletilmesi ve keşfi için yeni fırsatları belirlemeniz için yeni perspektifler ve stratejiler sunabiliriz.

  • Mevcut eğilimleri ve potansiyel fırsatları anlayın
  • Gerçeklere ve yeni anlayışlara dayalı stratejiler ve taktikler oluşturun
  • Yukarıda belirtilen önerileri ve en iyi uygulamaları kullanarak iyi oluşturulmuş planlarınızı yürütün

COVID-19’un gücü emsalsizdir ve etkisini hayatımızın hemen hemen her alanına maruz bırakmıştır. Dünyamızın etkisiyle sonsuza dek değişmesi mümkündür. Ancak hayatta kalma, hepimizin sahip olduğu temel bir içgüdüdür. Azim ve esneklikle birlikte bunlar, birinci sınıf bütünsel pazarlama stratejisinin temel direkleridir. Okuduğunuz için teşekkürler.   Thanks for reading. ——————————– Gadi Elias Programmatic Training & Strategy Expert You can read post 1 here and post 2 here, and post 3 here.